Ga naar de inhoud

Aanmelden als stemmenteller verkiezingen

Op 17 maart 2027 zijn de Provinciale Staten- en Waterschapsverkiezingen. Dan kunnen kiezers tot 21.00 uur stemmen op een van de 65 stembureaus in de gemeente Alkmaar.

Daarna moeten de stemmen in de stembureaus geteld worden. En daarvoor zijn wij op zoek naar jou.

Voorwaarden

Stemmentellen is belangrijk om de verkiezingsuitslag vast te kunnen stellen. Daarom moeten tellers aan bepaalde voorwaarden voldoen:

  • 18 jaar of ouder
  • Goed Nederlands kunnen spreken
  • Nauwkeurig kunnen werken
  • Scherp kunnen zien
  • 4 uur zonder telefoon kunnen
  • Eigen vervoer

Werktijd

Je meld je om 20.45 uur bij het stembureau. Het tellen begint om 21.00 uur en duurt totdat alle stemmen zijn geteld. Omdat het een dubbele verkiezing is, kan dat tot ongeveer 01.00 uur duren.

Vergoeding

Voor het tellen van de stemmen ontvang je een bruto-vergoeding van € 60,-. Dat krijg je binnen 2 weken na de verkiezingsdag op je rekening gestort.

Aanmelden

Wil je tellen op 17 maart? Geef dan jouw gegevens door via onze aanmeldpagina. Wij nemen daarna contact met je op.