Ga naar de inhoud

Welkom op onze vernieuwde website

U bent op de officiële website van gemeente Alkmaar. De website heeft een nieuw uiterlijk gekregen en is gebruiksvriendelijker, ook op mobiele apparaten.

Kermis in Alkmaar van 21 tot en met 30 augustus

Van vrijdag 21 tot en met zondag 30 augustus is het weer kermis in de binnenstad van Alkmaar. Tijdens de kermis zijn verschillende straten afgesloten en rijden bussen aangepaste routes. Ook zijn er dit jaar weer een prikkelarme kermis en Populaire Dag. Nieuw is Goudgele dinsdag op 25 augustus.

Bezoekers bij de verlichte Break Dance-attractie op de Alkmaarse kermis.
De Break Dance op de Alkmaarse zomerkermis. Foto: JJ Fotografie.

De opbouw van de kermis begint dinsdagavond 18 augustus. Vanaf 18.00 uur is het kermisterrein afgesloten voor verkeer. De parkeergarages Karperton, Kanaalschiereiland, Schelphoekgarage en De Vest blijven bereikbaar. De zaterdagmarkt staat op 22 en 29 augustus op een andere plek dan normaal.

Bijzondere dagen tijdens de kermis

Op maandag 24 augustus is de kermis van 13.00 tot 14.30 uur prikkelarm. Het geluid staat dan zachter en er zijn zo min mogelijk lichtflitsen en rookmachines.

Op dinsdag 25 augustus is voor het eerst Goudgele dinsdag. Er is extra entertainment met onder andere straattheater, schmink en muziek. Bezoekers worden uitgenodigd om in het goudgeel te komen.

Op donderdag 27 augustus is de Populaire Dag voor kinderen uit het speciaal basisonderwijs en bewoners van enkele zorgcentra.

De kermis sluit zondag 30 augustus om 22.00 uur af met een eindshow. Deze is het beste te zien vanaf de Kanaalkade en een gedeelte van de Noorderkade.

Meer informatie over de kermis

Bekijk de pagina Kermis Alkmaar 2026 voor de openingstijden, locaties, bereikbaarheid en afsluitingen, toegankelijkheid, ritprijzen en andere praktische informatie.

Delen via: