Update: eerste aanbiedingen voor vervroegde canonherziening komen later
In mei 2025 kregen alle erfpachters van de gemeente Alkmaar een brief. Daarin stond informatie over de nieuwe erfpachtregels en de voorbereiding op een vervroegde canonherziening. We schreven toen dat erfpachters vanaf september 2025 in fases bericht van ons zouden krijgen. De erfpachters van wie het erfpachttijdvak het eerst afloopt, zouden ook als eerste een aanbod ontvangen.
Het proces blijkt ingewikkelder dan we dachten. We willen de berekeningen zorgvuldig doen en alle stappen zorgvuldig doorlopen. Daarom hebben we meer tijd nodig voordat we de aanbiedingen kunnen versturen.
Wanneer krijgt u een aanbod?
De eerste brieven met een aanbod voor de vervroegde canonherziening sturen we nu waarschijnlijk in het tweede kwartaal van 2026. De volgorde blijft hetzelfde: erfpachters van wie het contract het eerst afloopt, krijgen ook als eerste een aanbod. De keuzes staan uitgelegd in de brief van 27 mei 2025.
Blijf op de hoogte
Op deze webpagina houden we u op de hoogte van nieuwe informatie. Zodra alles klaar is en we kunnen beginnen met het versturen van de aanbiedingen, melden we dat hier.
Vragen?
Meer informatie en veelgestelde vragen vindt u op alkmaar.nl/erfpacht. U kunt ook mailen naar erfpacht@alkmaar.nl of bellen naar 14072.
