Terug naar het overzicht

TAQA geeft oud industrieterrein aan gemeente Alkmaar

TAQA heeft de buizen voor het winnen van gas weggehaald op de Oude Helderseweg in Alkmaar. Vanaf 1 januari 2026 is het lege terrein van de gemeente Alkmaar. De gemeente wil op deze plek nieuwe huizen bouwen. Dat is onderdeel van het project Alkmaars Kanaal.

We hebben hier 50 jaar gas uit de grond gehaald,” zegt Jan-Thijs Keijser, de directeur van TAQA. “Daarom vinden we het logisch om het terrein netjes achter te laten. Alle gebouwen en leidingen zijn nu weg. We hebben hier samen met de gemeente een jaar aan gewerkt. Vandaag hebben we de sleutel aan de gemeente gegeven.

Nieuwe woningen aan het Alkmaars Kanaal

Wethouder Christian Schouten is blij met de overdracht.

Langs dit deel van het Alkmaars Kanaal gebeurt nu veel. Oude bedrijventerreinen veranderen in plekken waar mensen kunnen wonen én werken. Het terrein van TAQA is extra bijzonder. Er komen bijvoorbeeld kavels waar mensen straks zelf hun huis kunnen bouwen. Ik kon niet wachten om de sleutel te krijgen.

Belangrijke plek voor gas uit de regio

Het terrein ligt tussen de N9 en het Noordhollandsch Kanaal, aan de Helderseweg. Tot vorig jaar was dit een belangrijke plek voor gas uit de omgeving. Gas uit plaatsen zoals Bergen aan Zee, Groet en Schermer kwam via buizen naar dit terrein. Hier werd het gas klaargemaakt voor het landelijke netwerk.

Keijser zegt:

De eerste stap van het opruimen is nu klaar. Tussen 2026 en 2028 halen we ook de gasputten weg. Dan sluiten we de leidingen in de buurt af.